Drukas versija

Stikli drošībai un aizsardzībai

Rūdīts stikls (ESG; Toughened Glass; Tempered Glass) – termiski apstrādāts un ātri atdzesēts stikls, kā rezultātā tas kļūst 5 reizes izturīgāks par parastu stiklu. Plīstot tas sabirst mazos gabaliņos, kas praktiski nav bīstami cilvēku veselībai. Šeit var pieminēt termiski vai karsti apstrādātu (TVG; Heat Strengthened) stiklu, kuram rūdīšanas process ir mazāks, un arī izturība, salīdzinot ar parasto stiklu, ir tikai 2,5 reizes lielāka. Stikls pieejams gan bezkrāsains, gan tonēts, gan arī ar selektīvo un saules aizsardzības pārklājumu. Pieejamie biezumi: bezkrāsains stikls 4 – 19mm, dekoratīvais stikls 4mm. Rūdītu stiklu var izmantot gan stikla paketēs, gan kā vienu (single) stiklu. Visbiežāk to pielieto dažādās barjerās, trepju margās, balkonu nožogojumos, arī sporta arēnās, PLANAR sistēmās, struktūrstiklojumos un citās vietās, kur vajadzīgs drošības un aizsardzības stikls. Visus rūdītos stiklus atbilstoši klienta vēlmēm var izgatavot ar urbumiem, ievērojot dažus nosacījumus, piemēram, urbuma diametrs nedrīkst būt mazāks par stikla biezumu u.c. Rūdīts stikls vairs nav pakļaujams mehāniskai apstrādei, tāpēc visu veidu griešana, slīpēšana un urbšana veicama pirms stikla rūdīšanas. Rūdītam stiklam vizuāli ir pieļaujami mazi vilnīši, kas veidojas rūdīšanas procesā, līdz ar to var veidoties greizs atspulgs.

Rūdītie stikli dalās drošības klasēs pēc Eiropas standarta EN12600

  Rūdīta stikla biezums, mm 

   Klase pēc EN 12600  

4

1(C)2

6

1(C)2

8

1(C)2

10

1(C)2

12

 1(C)2


 

Laminēts stikls (triplekss; VSG Laminated Glass) – veidots no divām vai vairākām stiklu kārtām, kas savā starpā salīmētas ar bezkrāsainu vai tonētu polimēru (polivinilbutirāla jeb PVB) plēvi. Vienas PVB plēves biezums ir 0.38mm, un, atkarībā no drošības vai aizsardzības klases, laminētā stikla izgatavošanai izmanto vienu vai vairākas šādas plēves. Jo biezāki stikli un PVB kārta, jo augstāka izturības klase, labāka skaņas absorbcija un aizsardzība no UV starojuma. Labākai skaņas izolācijai un labākiem akustiskiem rādītājiem šādos stiklos izmanto speciālas akustiskās plēves, t.s., SC (Sound-Control-PVB-Interlayer) un SR (Acoustic-PVB-Interlayer). Laminētie stikli tiek izmantoti ļoti plaši: stikla grīdām, barjerām, kāpņu margām, veikalu drošības un aizsardzības stiklojumos, banku stiklojumos – kā ložu necauršaujamie stikli, sprādziendrošie stikli. Tie ir pieejami arī ar selektīvo pārklājumu.

Laminētie stikli dalās drošības klasēs pēc Eiropas standarta EN356

Laminēta stikla PVB kods   

     Biezums, mm         

     Klase pēc EN 356      

33.2

 6.8

P1A; P2A

44.2

 8.8

P2A

44.3

 9.14

P3A

33.4

 7.5

P4A

44.4

9.5

P4A

44.6

10.3

P5A

66.6

13.5

P5A

668; 444.4

15-18

P6A

555.8; 666.4

23

P7A

888.4

 28-50

 P8A

 


Armēts stikls (Wired O Clear) – monolīts stikls ar masā iekausētu tērauda stiepļu pinumu. Tas ir guvis plašu pielietojumu ne tikai kā ugunsdrošais stikls, bet arī kā drošības stikls, jo pēc pietiekami spēcīga trieciena tas saplaisā, tomēr paliek savā vietā. Lieto virsgaismās, durvīs, citās konstrukcijās cilvēku drošībai un ugunsdrošībai.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietotāju pieredzi. Turpinot aplūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Vairāk informācijas