• Termiski apstrādāts stikls ar augstu izturības pakāpi

Rūdītais stikls

Augsta termiskā stabilitāte

5 reizes izturīgāks par parasto stiklu

Plīstot sabirst mazos gabaliņos

Rūdīts stikls ir termiski apstrādāts un ātri atdzesēts stikls, kā rezultātā tas ir kļuvis piecas reizes izturīgāks par parasto stiklu. Plīstot tas sabirst mazos gabaliņos, kas praktiski nav bīstami cilvēku drošībai un veselībai.

 

Tehniskā informācija

Ir iespējams rūdīt bezkrāsainus un tonētus stiklus, kā arī stiklus ar selektīvo un saules aizsardzības pārklājumu. Stikliem iespējams izgatavot urbumus un izgriezumus atbilstoši rasējumiem.

Rūdīts stikls vairs nav pakļaujams mehāniskai apstrādei, tāpēc visu veidu griešana, slīpēšana un urbšana veicama tikai pirms stikla rūdīšanas. Rūdītam stiklam vizuāli ir pieļaujami mazi nelīdzenumi, kas veidojas rūdīšanas procesā, līdz ar to var veidoties greizs atspulgs.

Rūdītam stiklam iespējams veikt Heat-Soak testu (HST), lai līdz minimumam samazinātu stikla spontānas sabrukšanas iespēju.

 

Krāsots rūdīts stikls

Rūdītu stiklu ir iespējams krāsot, izmantojot dažādas tehnikas. Krāsojuma veids ir atkarīgs no stikla izmēriem un nepieciešamā efekta. Piedāvājam stiklu krāsošanu RAL, zīdspiedi (silk-print) un digital-print tehnikā.

 

Izmantošanas iespējas

Rūdītu stiklu var izmantot gan stikla paketēs, gan kā vienkārtas stiklu. Visbiežāk to lieto dažādās barjerās, kāpņu un balkonu margās, struktūrstiklojumos un citās vietās, kur vajadzīgs drošības un aizsardzības stikls.

 

Termiski stiprināts stikls

Starp rūdītiem stikliem izdala termiski stiprinātu stiklu, kuram rūdīšanas process ir mazāks un arī izturība salīdzinājumā ar parasto stiklu ir tikai 2,5 reizes lielāka. Šis stikls plīstot saplīst lielākos gabalos un visbiežāk to izmanto jumtu un nojumju stiklojumos.

 

Sazinies ar mums

Stiklu Centrs, Pārdošanas nodaļa, Tālr: +371 6 34 89120 Fakss: +371 6 34 89119 E-pasts: scl@stiklucentrs.lv